Znakomity makijaż można wykonać choćby palcami. Istnieje jednak szereg narzędzi usprawniających proces malowania, które dodatkowo sprawią, że makijaż będzie precyzyjny. Z pomocą przychodzą tutaj pędzle do makijażu. Jednak czy używasz ich właściwie, zgodnie z przeznaczeniem?

  1. Podkład – jeśli nie jesteś fanką gąbeczki, nakładaj go gęstym pędzlem z płaskim zakończeniem. W sklepach znajdziesz również pędzle ze ściętym zakończeniem, które także świetnie sprawdzą się przy aplikacji podkładu.
  2. Puder – by utrwalić podkład, nałóż na twarz puder, najlepiej puchatym pędzelkiem z długim włosiem. Pozwoli on równomiernie rozprowadzić produkt na całej twarzy.
  3. Bronzer – dzięki niemu wymodelujesz twarz i wzmocnisz rysy twarzy. Produkt nakładaj zaokrąglony bądź ścięty z jednej strony pędzel.
  4. Róż – podobnie jak w przypadku bronzera, wybieraj pędzel ze skośnym bokiem. Dzięki temu unikniesz wyraźnych plam i nienaturalnych rumieńców na twarzy.
  5. Rozświetlacz – hit ostatnich lat, dodaje blasku i świeżości. Jaki pędzel przyda się w jego aplikacji? Najczęściej wybierana jest tzw. „miotełka”, czyli cienki pędzelek, z szeroko osadzonym włosiem.
  6. Brwi – wymagają niezwykle precyzyjnego pędzla, dlatego wymieraj małe, płaskie pędzle z krótkim włosiem.
  7. Oczy – cienie do powiek świetnie wydobywają głębię spojrzenia. Nakładaj je pędzlami blendującymi, dzięki temu uzyskasz płynne przejścia między kolejnymi odcieniami cieni.