Sucha skóra, zaskórniki, cienie wokół oczu? Wina wcale nie musi leżeć po stronie pogody. Taka kondycja skóry nie musi też wiązać się z problemami dermatologicznymi. Wymienione objawy mogą być konsekwencjami braku demakijażu lub niedokładnego jego wykonywania. A jest to naczelna zasada, której wszystkie powinnyśmy przestrzegać. Jakie błędy w demakijażu popełniamy najczęściej?

  1. Największym grzechem jest całkowite pomijanie tego kroku w pielęgnacyjnej rutynie, ale zdarzają się także drobniejsze przewinienia. Jednym z nich jest niedokładny demakijaż. Zmęczone marzymy jedynie o tym, by wskoczyć pod ciepłą kołdrę, usuwamy makijaż w pośpiechu, pomijając istotne i delikatne okolice. Zapominamy, że poranny podkład aplikujemy również na szyję czy blisko linii włosów. Taka praktyka nie pomoże w utrzymaniu higieny twarzy a może dodatkowo przysporzyć wielu skórnych problemów.
  2. Niewłaściwy demakijaż to kolejny częsty błąd. Demakijaż nie jest skomplikowaną czynnością, jednak właściwa technika powinna składać się z kilku etapów: usunięcia makijażu, oczyszczenia skóry twarzy i tonizacji. Mimo to sięgamy po samą wodę, mając złudną nadzieję, że skutecznie usunie resztki makijażu.
  3. Osuszanie twarzy po demakijażu jest ważne, natomiast nie powinnyśmy wykonywać tej czynności agresywnie. Ręcznik należy delikatnie przyłożyć do twarzy, miejsce po miejscu, bez gwałtownych ruchów i charakterystycznego wcierania. Czynność tę należy wykonywać delikatnie, by dodatkowo nie podrażniać skóry.