Kosmetyki z dodatkiem aloesu doskonale sprawdzają się podczas codziennej pielęgnacji skóry i włosów. Jakie właściwości ma aloes i dlaczego warto go stosować?

Przede wszystkim aloes ma silne działanie łagodzące, kojące i nawilżające, dzięki czemu świetnie sprawdza się jako składnik kosmetyków, których zadaniem jest przede wszystkim nawilżenie naszej skóry, zmiękczenie, wygładzenie i poprawa jej kondycji. Aloes dostarcza także naszej skórze cenne składniki odżywcze, wspomaga leczenie trądziku, zmniejsza widoczność rozstępów i porów oraz wspomaga gojenie się ran i poparzeń, szczególnie słonecznych. Co więcej aloes wzmacnia także płytkę paznokci i poprawia ukrwienie skóry.

Oprócz pozytywnego wpływu na ciało i skórę, warto także zwrócić uwagę na działalnie aloesu dotyczące włosów. Jedną z właściwości tej rośliny jest umiejętność przyciągania i zatrzymywania wilgoci we włosach, a także wygładzenie łuski włosa oraz poprawa ich kondycji i wyglądu. Co więcej, aloes dba również o nawilżenie skóry głowy, łagodzi uczucie swędzenia i odżywia cebulki.

Aloes doskonale sprawdzi się w pielęgnacji każdego typu skóry, dlatego też warto włączyć do pielęgnacji kosmetyki zawierające w składzie ekstrakt z tej rośliny lub przygotować odpowiednie preparaty samodzielnie.

Oprócz działania pielęgnacyjnego aloes ma również właściwości zdrowotne. Poprawia odporność i pracę układu pokarmowego, a także oczyszcza organizm, działa przeciwzapalnie, przeciwgrzybicznie i antybakteryjnie.