Jeśli poddałaś się świątecznej gorączce, jesteś w ciągłym biegu i liczysz na to, że w święta wypoczniesz, prawdopodobnie jesteś w błędzie. Czas świąt to nie czas rekonwalescencji, tylko radości z chwil spędzonych w gronie bliskich. By w pełni z niego skorzystać, warto zaplanować przedświąteczny relaks, który pomoże Ci ukoić nerwy i poprawi Twoje samopoczucie.

Jeśli upieczesz o jedno ciasto mniej – jesteśmy pewni, że nikt nie będzie miał Ci tego za złe. Czas ten możesz spożytkować w inny sposób. Weź odprężającą kąpiel, zapal ulubione świeczki zapachowe i pozwól sobie na chwilę zapomnienia w puszystej i pachnącej pianie. W tym czasie możesz nałożyć na twarz maseczkę – poprawi kondycję Twojej skóry a dodatkowo pozwoli zaoszczędzisz czas, z którym tak bardzo, zwłaszcza w święta, się liczysz.

Umów się na wizytę u fryzjera. Jeśli od dawna planowałaś się pozbyć odrostu lub też zmienić fryzurę, czas przedświąteczny jest idealny na zrealizowanie od dawna snutych planów. Powiedzmy sobie szczerze, nie ma nic lepszego niż masaż głowy u fryzjera. Oprócz tego, poczujesz się piękna i zadbana, Twój nowy wygląd napełni Cię energią na nadchodzący Nowy Rok.

Przeczytaj ulubioną książkę lub obejrzyj film, na który zawsze miałaś ochotę. Niech filmowy seans lub wieczór z lekturą będzie wyjątkowy. Przygotuj zimową herbatę, jeśli wolisz – cynamonowe kakao, owiń się w ciepły, świąteczny koc i oderwij się na chwilę od codziennych trosk i zmartwień, przenosząc się do świata fikcyjnego.

Nie zapominaj o sobie w święta. Twoi bliscy potrzebują Cię bardziej niż myślisz – radosnej, uśmiechniętej i zrelaksowanej.