Wygląd świadczy o nas i naszym podejściu do klienta, bywa również wizytówką firmy. Wykonując makijaż biznesowy, warto mieć na uwadze naczelną zasadę – umiar.

  1. Zadbana cera

Żaden makijaż nie będzie prezentować się dobrze na suchej i zaniedbanej cerze. Regularna pielęgnacja przywróci skórze jej blask i jędrność. Szeroki wybór kosmetyków pielęgnacyjnych do każdego typu skóry oferuje marka Guinot.

  1. Stonowany makijaż

Na biznesowe wyjścia najlepszym pomysłem będzie stonowany, delikatny makijaż. Beże i brązy świetnie podkreślą Twoją urodę. Warto także użyć rozświetlacza, który subtelnie podkreśli wybrane partie twarzy.

  1. Odpowiedni dobór kosmetyków

Bardzo istotną kwestią jest dobór odpowiedniego koloru podkładu. Zbyt ciemny, odcinający się od szyi nie będzie prezentował się korzystnie. I kolejna kwestia – brwi. Ich właściwy kolor powinien być o ton lub pół tonu ciemniejszy od koloru twoich włosów.

  1. Dobierz rodzaj makijażu do Twojej urody

Makijaż powinien dodawać uroku, a nie przytłaczać. Pamiętaj, że kreski wykonane eyelinerem choć pięknie podkreślają głębię oczu, potrafią także optycznie zmniejszyć oko. Czasem więc bezpieczniej zrezygnować z tego elementu makijażu.