Jesienią włosy są szczególnie podatne na wypadanie. Choć próbujesz temu zapobiec, sięgając po specjalną szczotkę i nakładając na włosy tonę kosmetyków, zadziałać trzeba nie tylko na zewnątrz, ale też od środka. Cennych właściwości wzmacniających strukturę włosa dostarczy siemię lniane.

Nasiona siemienia lnianego warto wprowadzić do codziennego jadłospisu z kilku powodów: wpływają korzystnie na sylwetkę, wzmacniają odporność, przyspieszają metabolizm, a nawet pobudzają porost włosów i paznokci. Obecne w siemieniu kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6 są niezwykle cenne dla naszego organizmu.

Sposobów na stosowanie siemienia jest kilka. Poniżej przedstawiamy przepisy z użyciem siemienia lnianego, które świetnie uzupełnią pielęgnację włosów:

  1. Odżywka do włosów – nasiona siemienia zalej wrzącą wodą w taki sposób, aby konsystencja zawiesiny przypominała kisiel. Ziarna odsącz na sitku. Odżywkę nakładaj na włosy na 30 minut.
  1. Żel do włosów – przygotuj 7 łyżek siemienia lnianego, ulubiony olejek eteryczny i wrzątek. Nasiona wsyp do szklanej miski, następnie zalej wodą i pozostaw na noc. Siemię wraz z wodą umieść w garnku i zagotuj do momentu aż nasiona będą opadać na dno. Odcedzając, oddziel zawiesinę od nasion i dodaj wybrany olejek eteryczny. Przygotowany żel stosuj na końcówki włosów.