Muśnięta słońcem skóra odchodzi wraz z końcem lata. Istnieje jednak sposób, który pozwala osiągnąć efekt przybrązowionej cery bez konieczności zażywania kąpieli słonecznych. Bronzer – kosmetyk, dzięki któremu opalenizną będziesz cieszyć się dłużej. Jak używać go prawidłowo?

  1. Kolor – dobór odpowiedniego odcienia bronzera to połowa sukcesu. Zbyt intensywny sprawi wrażenie przybrudzonej skóry, a w efekcie, zamiast delikatnie podkreślić kości policzkowe, pozostawi na nich mało estetyczne smugi. Właściwy kolor bronzera powinien być o ton ciemniejszy od twojej karnacji.
  2. Miejsce – zależy od kształtu twarzy. Przy okrągłej bronzer należy nakładać od połowy ucha w kierunku ust, przez środek policzka. Twarz kwadratowa wymaga złagodzenia ostrych rysów poprzez nałożenie produktu jedynie na kąty czoła i boki policzków. Czubek brody, skronie oraz szczyty kości policzkowych to miejsca, na które bronzer aplikować powinny osoby o twarzy trójkątnej. Natomiast twarz podłużna wymaga nałożenia bronzera na brodę, skronie oraz boki czoła.

Technika – aby efekt był naturalny, warto pozbyć się nadmiaru produktu. Możesz zrobić to ostukując delikatnie pędzlem opakowanie bronzera lub otrzeć kosmetyk o nadgarstek. Pamiętaj o rozcieraniu ostrych granic po zaaplikowaniu produktu. Pomocne może okazać się zmieszanie bronzera z pudrem, dzięki czemu kolor kosmetyku straci na intensywności, a nałożenie bronzera będzie łatwiejsze.