Wrzesień to sezon, w którym awokado smakuje najlepiej. I choć z okazji tej korzysta wielu smakoszy kulinarnych, na owoc szczególną uwagę powinny zwrócić osoby dbające o cerę. Awokado zawiera nie tylko walory smakowe, ale także wiele cennych witamin poprawiających kondycję naszej skóry.

W tym egzotycznym owocu znajdują się między innymi witaminy C, PP, B2,  minerały takie jak potas i żelazo a także aminokwasy – histydyna i lecytyna. Olej awokadowy działa niczym plaster opatrunkowy, pokrywając kwasami obszary, które uległy zniszczeniu.

Ze względu na swoje właściwości potencjał awokado chętnie wykorzystany jest w kosmetyce. Część preparatów możesz przygotować samodzielnie. Oto kilka przykładów:

  1. Scrub do ciała – awokado obierz ze skórki, usuń pestkę, a następnie pokrój w plastry. Tak przygotowany owoc zblenduj wraz z ¼ szklanki soku z aloesu, 10 kroplami ulubionego olejku eterycznego, ½ szklanki oliwy z oliwek i 2 szklankami cukru trzcinowego.
  2. Maseczka nawilżająca – rozgnieciony miąższ z awokado połącz z 2 łyżeczkami jogurtu naturalnego i łyżeczką miodu. Całość wymieszaj do uzyskania jednolitej konsystencji.
  3. Odżywka do włosów – miąższ z awokado zblenduj wraz z 2 łyżeczkami oliwy z oliwek, 3 łyżeczkami miodu i 10 kroplami olejku lawendowego.

Awokado jest także jednym ze składników wielu produktów marki Guinot. Z pełną ofertą zapoznasz się, odwiedzając nasz sklep: https://sklep.salon-tina.pl/