Nasze Klientki widząc efekt końcowy makijażu, są zaskoczone, że odcień podkładu idealnie komponuje się z naturalnym kolorem skóry twarzy. Samodzielnie mają problem z doborem właściwego odcienia, który nie „odcina” twarzy od szyi.

Przedstawiamy wskazówki, które pomogą Wam trafić na idealny podkład:

  1. Wiele kobiet testuje kolor podkładu na niewłaściwym miejscu – czyli na wewnętrznej stronie nadgarstka. Skóra w tym miejscu nie odpowiada właściwej barwie naszej cery. Jeśli musimy to robić na ręku, stosujmy próbkę na zewnętrznej stronie nadgarstka.
  2. Najlepiej jednak, aby podkład testować na linii żuchwy. Zdajemy sobie sprawę, że jest to utrudnione w większości drogerii, gdzie nie mamy lusterka ani produktów do demakijażu, dlatego warto samodzielnie się w nie zaopatrzyć przed zakupami.
  3. Niektóre drogerie oferują klientkom próbki – jednak dotyczy to produktów z wyższej półki cenowej. Jeśli możemy sobie na taki podkład pozwolić, wystarczy poprosić o darmową próbkę i przetestować ją na spokojnie w domu.
  4. Należy pamiętać, że oświetlenie w drogerii przekłamuje właściwy kolor, dlatego też często przychodzimy do domu zawiedzione, że produkt wygląda zupełnie inaczej. Możemy w takiej sytuacji oddalić się od miejsca intensywnego naświetlenia przy półkach z kosmetykami lub wyjść na chwilę z próbką na skórze na światło dzienne.