Rodzajów depilacji jest wiele. Czym się od siebie różnią i na co najlepiej się zdecydować? Przedstawiamy najważniejsze informacje o każdej z metod depilacji!

  1. Depilacja jednorazową maszynką – jest to najszybsza metoda pozbycia się włosków, którą możemy zastosować samodzielnie w domu, jednak efekt nie utrzymuje się zbyt długo.
  2. Depilacja za pomocą depilatora – zakup depilatora pozwoli na samodzielne wykonanie depilacji w domu, jednak nie jest ona całkowicie bezbolesna, a wykonanie jej wymaga czasu.
  3. Depilacja kremami i piankami do depilacji – jest to czasochłonna metoda polegająca na rozpuszczeniu łodygi włosów, dzięki czemu możemy w łatwy sposób pozbyć się ich. Należy jednak pamiętać, aby dobrać odpowiedni preparat do naszej skóry.
  4. Depilacja woskiem – jest to najbardziej bolesna metoda. Polega na mechanicznym wyrywaniu włosów przy pomocy wosku. Można wykonać ją w salonie kosmetycznym lub w domu.
  5. Depilacja pastą cukrową – metoda ta polega na zastosowaniu pasty cukrowej, która okleja włoski nie przyklejając się do skóry, dzięki czemu jest mniej bolesna niż depilacja woskiem.
  6. Depilacja laserowa – jest to najbardziej skuteczna metoda usuwania niechcianego owłosienia. Polega ona na niszczeniu włosków wraz z mieszkiem włosowym i cebulką za pomocą wiązki światła, dzięki czemu włos nie odrasta.
  7. Fotodepilacja – jest to metoda, która w wykonaniu przypomina depilację laserową, jednak różni się ona tym, że włos jest jedynie uszkadzany, dzięki czemu skóra staje się gładka, jednak nie jest to trwały efekt.

Pamiętaj, że metodę depilacji należy dobrać do stanu Twojej skóry, zdrowia i indywidualnej odporności na ból.