Cellulit powstaje, gdy pod skórą gromadzi się zbyt dużo tkanki tłuszczowej. Lekarze określają go jako „chorobę tkanki łącznej”, kosmetolodzy jako „pomarańczową skórkę”.

Co zrobić, gdy zauważymy u siebie oznaki cellulitu? Przede wszystkim nie warto wpadać w panikę! Problem cellulitu dotyczy niemal 80% kobiet. Warto jednak wiedzieć, w jaki sposób możemy z nim walczyć.

Po pierwsze – zbilansowana dieta bogata w błonnik. To, co jemy, wpływa na cały nasz organizm i odpowiada za odkładanie się tkanki tłuszczowej pod skórą.

Po drugie – ruch. Regularne ćwiczenia nie tylko przyczynią się do poprawienia kondycji fizycznej, ale także wpłyną na pozytywny wygląd Twojego ciała.

Po trzecie – pij dużo wody. Zaleca się picie około 2-2,5 litra wody dziennie, ponieważ wpływa ona na zdrowie, samopoczucie i wygląd naszego ciała.

Po czwarte – pielęgnacja. Chodzi nie tylko o balsamy i peelingi antycellulitowe (na przykład Peeling antycellulitowy z kofeiną marki Guinot, https://sklep.salon-tina.pl/produkt/gommage-peau-dorange-scrub-antycellulitowy/), ale także o zabiegi kosmetyczne, takie jak masaże i ultradźwięki.

Stosując się do powyższych rad masz szansę zmniejszyć lub całkowicie zwalczyć cellulit!