Olejowanie włosów to zabieg pielęgnacyjny poprawiający kondycję włosów i skóry głowy. To jakiego oleju potrzebują Twoje włosy, zależy od ich porowatości.

  • Niska porowatość – łuski włosa są szczelnie domknięte, dzięki czemu włosy są zdrowe i niezniszczone. Są dodatkowe mocne, błyszczące i gładkie.

Oleje i masła do włosów niskoporowatych: olej kokosowy, olej palmowy, olej lniany, olej rycynowy, masło shea, masło kakaowe.

  • Średnia porowatość – łuski nie przylegają ściśle do włosa, co powoduje pogorszenie stanu włosów. Najczęstsze problemy włosów ze średnią porowatością to: przesuszenie, rozdwojone końcówki, osłabienie, łamliwość i tendencja do wypadania.

Oleje do włosów średnioporowatych: rycynowy, makadamia, słonecznikowy, z awokado, arganowy,  jojoba.

  • Wysoka porowatość – łuski są bardzo mocno rozchylone, powodując znacznie zniszczenie struktury włosa. Najczęstszym powodem jest nadużywanie obciążających zabiegów fryzjerskich. Włosy są łamliwe i suche. W dotyku przypominają siano.

Oleje do włosów wysokoporowatych: olej z czarnuszki siewnej, z pestek winogron, z pestek moreli, z kiełków pszenicy, sojowy, konopny, z wiesiołka.