Odpowiednie dbanie o włosy zimą nie jest łatwe, ponieważ włosy elektryzują się, przez co trudno je uczesać. Jak poradzić sobie z elektryzującymi się włosami zimą?

  1. Higiena – włosy pod czapką szybciej się przetłuszczają, więc jeśli jest to konieczne, myj je nawet codziennie. Pamiętaj jednak o używaniu odpowiedniego szamponu dostosowanego do Twoich włosów i odżywek nawilżających i wygładzających, na przykład tych z dodatkiem jedwabiu, dzięki czemu włosy będą nawilżone i lśniące. Nie rezygnuj też z masek do włosów, używaj tych wzmacniających i nawilżających, aby zminimalizować elektryzowanie się.
  2. Suszenie włosów – susząc włosy suszarką zrezygnuj z gorącego powietrza i postaw na chłodne, aby nie zwiększać aktywności gruczołów łojowych. Pamiętaj, aby przed wyjściem na mróz starannie wysuszyć włosy, mroźne powietrze może naruszyć ich strukturę i sprawi, że będą się bardziej elektryzowały.
  3. Dobra czapka – postaw na ciepłą, ale przewiewną czapkę z naturalnych włókien, aby skóra głowy mogła oddychać. Nadmierne pocenie się skóry głowy sprzyja rozwojowi łupieżu.
  4. Szczotka z naturalnego włosia lub metalowy grzebień – pamiętaj, aby zrezygnować z tworzyw sztucznych, które wzmagają efekt elektryzowania się włosów.
  5. Woda – naelektryzowane włosy najszybciej przygładzisz przeciągając po nich zwilżonymi dłońmi. Woda neutralizuje ładunki elektryczne, więc szybko pozbędziesz się nieprzyjemnego efektu naelektryzowanych włosów.

Zajrzyj do naszego Salonu po odpowiednie preparaty do pielęgnacji włosów -> Warszawa, ul. Wspólna 57!