Każda z nas marzy o delikatnej i nawilżonej skórze. Jednak często nie mamy wystarczająco dużo czasu lub ochoty na długie zabiegi. Co zrobić, by mimo to nasza skóra wyglądała zdrowo? Odpowiedź jest prosta – regularnie stosować peelingi.

  1. Więcej blasku. Już teraz musimy pamiętać, że w lecie pokazujemy nieco więcej ciała. Dobrze jest więc o nie zadbać. Usuwanie martwego naskórka i balsamowanie zaraz po kąpieli powinno skutecznie pomóc w walce z wysuszoną skórą.
  2. Wiele osób zastanawia się jak często stosować peelingi. Ciężko odpowiedzieć jednoznacznie, ponieważ wszystko zależy od rodzaju naszej skóry. Najczęściej mówi się, że raz na tydzień/dwa będzie wystarczająco. Jednak nie dla wszystkich… niektórzy powinni używać go nawet codziennie (oczywiście wtedy wybierajmy delikatniejsze rodzaje).
  3. Jeśli już zdecydujemy się na korzystanie z tego produktu, dobierzemy go do naszej skóry. Wybór jest ogromny: peelingi mechaniczne, enzymatyczne i specjalne. Gdy mamy problem ze skórą suchą, wybierajmy pierwszy rodzaj, zaś z rozszerzonymi naczynkami oraz przesuszeniem najlepiej poradzi sobie ten enzymatyczny.

Nasza skóra, szczególnie w zimie potrzebuje odpowiedniego odżywienia. Raz na jakiś czas dobrze jest wybrać się do salonu kosmetycznego, gdzie profesjonaliści zadbają o jej nawilżenie, jeśli jednak nie mamy na to czasu, stwórzmy domowe SPA. Peelingi mogą nam w tym pomóc.