Depilacja dla wielu z nas jest nieprzyjemną koniecznością. Nasza skóra często po tym zabiegu jest podrażniona i pojawiają się na niej grudki. Wiele zależy od rodzaju depilacji, jaki wybierzmy, ale także od wrażliwości naszej skóry.

Jaką metodę wybrać?

Maszynka — jest oczywiście najtańszym i najszybszym rozwiązaniem. Używając jej, pamiętajmy o korzystaniu z pianki do golenia! Usuwanie owłosienia „na sucho” może spowodować podrażnienia skóry. Odradzamy używanie maszynki, jeśli macie tendencje do wrastania włosków.

Depilator — efekt utrzymuje się dłużej, a odrastające włoski są słabsze. Niestety tutaj też może pojawić się problem wrastających włosków. Co więcej, aby użyć depilatora, włoski muszą mieć długość co najmniej 5 mm.

Wosk — z pewnością daje on bardzo długi efekt, ale ból towarzyszący zabiegowi może być dla niektórych trudny do zniesienia. W przypadku wosku włoski powinny mieć długość około 7 mm – wtedy będziemy mieli pewność, że zostaną usunięte.

Laser — ma on wiele plusów. Usuwa owłosienie na bardzo długo, nie podrażnia skóry i nie powoduje wrastania włosków. Niestety zabiegi laserem są dość drogie i aby uzyskać pożądany efekt, należy je powtórzyć kilkukrotnie.

Niezależnie od tego, jaki zabieg wybierzemy, przygotujmy do niego naszą skórę. Odpowiednie nawilżanie i rozgrzanie uchroni nas przed podrażnieniami. Po zabiegu pamiętajmy o balsamach, które złagodzą zaczerwienienia.