Zima jest ciężkim okresem dla naszych włosów. Stają się one słabe, przesuszone, często się elektryzują. Jest jednak kilka rzeczy, które możesz zrobić, by zadbać o włosy podczas tej pory roku.

1. Czapka
Nie można o niej zapominać. Chroni ona skórę głowy przed zimnem. Niestety noszenie czapki przyspiesza przetłuszczanie, ale i z tym problemem możecie sobie poradzić. Więcej na ten temat przeczytacie TUTAJ

2.Mycie
Włosy częściej się przetłuszczają, ponieważ skóra przegrzewa się pod czapką i w nagrzanych pomieszczeniach. Myj je, tak często, jak potrzebujesz. Zadbaj jednak o odpowiednie kosmetyki, by dodatkowo ich nie obciążać.

3.Stylizacja
Ciepło suszarki, prostownicy i lokówki jeszcze mocniej wysuszy nasze włosy. Jeśli koniecznie musimy korzystać z tych urządzeń, róbmy to z głową: używajmy chłodnego nawiewu w suszarce i nie nastawiajmy wysokich temperatur w prostownicy i lokówce

4. Odżywianie
Olejowanie włosów zimą jest bardzo ważne. Dodatkowe nawilżenie z pewnością im pomoże. Możemy wykorzystać do tego oleje naturalne bądź wybrać odżywki. Kupując preparaty do włosów, unikaj tych bez spłukiwania.

5. Fryzura
Naelektryzowane włosy nie wyglądają najlepiej, dlatego warto pomyśleć o ciekawych fryzurach. Warkocze i lekkie upięcia z łatwością ukryjemy pod czapką bez strachu przed ich zniszczeniem.

6.Dieta
Jak zawsze odpowiednie posiłki mają bardzo duże znaczenie. Nie rezygnujmy z warzyw i owoców, jedzmy pożywne śniadania i koniecznie pijmy dużo wody.