Każda kobieta chce mieć perfekcyjny makijaż. Od czego zacząć? Pamiętaj, że musisz zadbać o kondycję swojej skóry, złuszczać naskórek, używać odpowiednich kremów – w zależności od pory roku.

Kolejnym krokiem jest aplikacja makijażu i właśnie tutaj odpowiednie pędzle zdziałają cuda. Dzięki odpowiednio dobranym możesz łatwo nałożyć cienie do powiek, podkład, szminkę. Makijaż będzie nie tylko ładniejszy, ale i bardziej staranny, dopracowany.

Pędzle do podkładu

Wyróżniamy pędzle do nakładania podkładu płynnego i podkładu sypkiego. Pędzel do podkładów płynnych jest nieco płaski i szeroki, umieszczony zazwyczaj na długiej rączce. Podkład nakładać należy od środka twarzy, ku zewnętrznym stronom.

Pędzel do sypkiego podkładu wygląda jak kulka, szeroki, krótki. Nakładając podkład wykonujemy koliste ruchy, wcierając kosmetyk w cerę.

Pędzle do korektora

Płaskie, mają od 1 do 2, 5 cm szerokości i troszkę dłuższe włosie. Spełniają bardzo ważną funkcję, bowiem maskują niedoskonałości. Pamiętaj, że na im większą przestrzeń nakładasz kosmetyk, tym szerszy powinien być pędzel.

Pędzle do nakładania różu i pudru

Wykończenie makijażu to odpowiedni puder i róż. Pędzle te mają długie włosie, są grube na krótszych rączkach. Nakładając puder, omiataj delikatnie twarz, muskaj ją pędzlem. Pędzle do różu posiadają ścięte końcówki, co ułatwia nam podkreślenie konturu twarzy.