Shellac to metoda stylizacji paznokci amerykańskiej firmy CND. Ze względu na swoją trwałość, nazywana również manicurem/pedicurem hybrydowym. Lakier żywiczny, stosowany w tej metodzie, utrzymuje się na płytce paznokcia do 3 tygodni. Przez cały ten czas lakier nie odpryskuje, nie ściera się, nie blaknie i nie matowieje. Zapewnia gładki i nieskazitelny efekt. Nakładamy go jak zwykły lakier, jednak jest wytrzymały jak żel.

Można go usunąć w kilka minut, w tym celu należy udać się do salonu kosmetycznego. Bezpośrednio po zdjęciu, możemy wykonać nowy manicure hybrydowy. Jest on odporny na tradycyjny zmywacz do paznokci. Zabieg nakładania i zdejmowania shellaca, jest bezinwazyjny i nieszkodliwy dla płytki paznokcia. Manicure hybrydowy jest na tyle delikatny, że nie powoduje zniszczenia i przebarwiania płytki i jej regeneracja nie jest konieczna.

Lakier żywiczny nakładamy cienką warstwą, która wygląda bardzo naturalnie, a zrazem jest bardzo elastyczna. Innowacyjność metody polega na utwardzaniu kolejnych warstw lakieru w lampie UV. Za pomocą metody hybrydowej możemy wykonać manicure i pedicure. Zabieg trwa około godziny, po zakończeniu paznokcie są suche i utwardzone. Firma CND dysponuje szeroką gamą kolorów systematycznie wprowadzając nowe pozycje kolorystyczne.

Jest to idealna metoda manicuru na wyjazdy służbowe czy urlopy. Lakier nie uszkadza się podczas wykonywania codziennych czynności w domu. Paznokcie z lakierem hybrydowym są mocniejsze, ponieważ warstwa lakieru utwardza je. Shellackiem nie można przedłużyć długości paznokcia. Można go nakładać, również na paznokcie akrylowe. Produkt jest hipoalergiczny.