Jest to metoda nieinwazyjnego usuwania zbędnego owłosienia zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn. Depilacja laserowa /fotoepilacja/niszczy włosy i powoduje ich usunięcie. Światło lasera wnika w mieszek włosowy i tym samym zapobiega ponownej regeneracji włosa i jego odrastaniu. Tylko część włosów jest podatna na działanie lasera – to włosy w fazie wzrostu. Pozostałe włosy ‘uśpione’ nie ulegają zniszczeniu podczas 1-go zabiegu. To jest powód dla, którego zabiegi laserowe muszą być powtarzane. Zaletą laseroterapii jest bezpieczeństwo, gwarancja i skuteczność oczekiwanego efektu – usunięcie włosów na stałe.

Przy braku przeciwwskazań brak możliwości wystąpienia komplikacji po zabiegu, bezinwazyjność, bezboleśność /komfort zabiegu/. Depilacja laserowa to także oszczędność czasu i stosunkowo niewielka ilość zabiegów /od 3 do 8 /.

Przy takich wielkich zaletach istnieje mała skuteczność usunięcia włosów jasnych, a brak skuteczności przy włosach siwych i rudych. Emisja światła lasera jest bezpieczna dla człowieka i nie wpływa na prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Depilacja dla kobiet: bikini, pachy, włosy wokół brodawek sutkowych, brzuch, pośladki, twarz, dłonie, stopy. Mężczyzni: włosy w uszach, baki, skronie, kark, szyja.